دستگاه فر کننده موی مک استایلر کرم گونه گذار و چاق کننده صورت مروارید کفی ژله ای افزایش قد ست کامل طراحی ناخن سالن اکسپرس سوتین فرم دهنده آه برا اسلیم لیفت ahh bra slim lift ساعت Gucci طرح عشق – طرح جدید دستبند چرم ماه تولد
 1. مهمان عزیز جهت دسترسی کامل به امکانات سایت (مشاهده تصاویر در اندازه اصلی ، ارسال نظر و ارتباط با سایر اعضا) لطفا ثبت نام کنید
 2. پیرو ارور :
  This account has been suspended. Either the domain has been overused, or the reseller ran out of resources.
  لطفا کوکی و کش مرورگر خود را پاک کنید
  یا صفحه اصلی سایت را باز کنید بعد از لود شدن کامل ctrl+F5 را چند ثانیه نگه دارید تا سایت ریلود شود.

بازیهای ساده برای کودکان در خانه

بازیهای ساده برای کودکان در خانه

 1. anahid

  anahid
  مدیر ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏25/1/13
  سن:
  ارسال ها:
  13,984
  تشکر شده:
  30,862
  امتیاز:
  113
  جنسیت:
  زن
  محل سکونت:
  تهران
  بازیهای ساده برای کودکان در خانه
  aupload.justladies.ir_images_fzcq8pb94s5ob9qq4x5c.jpg


  بازیهای ساده برای کودکان
  بازی اول: پرتاب توپ
  مواد لازم: تعدادی جوراب و روزنامه باطله، یک سطل

  گروه سنی: دو تا چهار سال  میتوانید با قرار دادن جورابها داخل هم، توپهای رنگی کوچک درست کنید. همچنین با مچاله کردن روزنامه باطله هم میشود توپهایی با شکل و اندازههای مختلف درست کرد.

  با کودک، سرگرم درست کردن توپها از جورابها و روزنامهها شوید. هنگامی که درست کردن توپها تمام شد، سطل را در فاصلهای معقول از کودک قرار دهید و از او بخواهید که توپهایش را به داخل سطل پرتاب کند.

  فاصله معقول، فاصلهای است که پرتاب توپ، آنقدرها برای کودک آسان نباشد و در عین حال، آنقدر هم دور نباشد که با غیرممکن بودن، شوق بازی را در کودک از بین ببرد.

  این بازی هیجانی، هم بین کودک و والدین، هیجان مشترک ایجاد میکند، هم با هماهنگی چشم و دست، در رشد کودک، موثر است.
  همچنین میتوانید با مکالمات ساده هنگام بازی، تفاوت بین بافت روزنامه و جوراب و مفهوم زبری و نرمی را به او بشناسانید.  [h=2]بازیهای ساده برای کودکان در خانه[/h]بازی دوم: حفظ تعادل

  مواد لازم: تعدادی بالش و کوسن در اندازههای مختلف

  گروه سنی: دو تا چهار سال  بازی با بالشها را به اشکال مختلف میتوان انجام داد. در واقع، در زمستان که به دلیل سرما و آلودگی هوا، محدودیت بیشتری برای بازی بچهها وجود دارد، این بازی، به تخلیه انرژی آنها کمک میکند.

  با قرار دادن دو بالش روی هم، از کودک بخواهید که روی آنها بایستد. اگر توانست تعادلش را حفظ کند، تعداد بالشها را اضافه کنید.
  میتوانید با قرار دادن یک پشتی روی مجموعه بالشها، الاکلنگ درست کنید و از کودک بخواهید که روی آنها راه برود. میتوانید کودک را تشویق کنید که از فاصلهای، به سمت تپههای بالشی بدود.

  میتوانید از کودک بخواهید که روی بالشها بایستد و با تکان دادن بالشها، به آرامی، او را تشویق به حفظ تعادل کنید.

  این بازی ساده، به کودک کمک میکند که آمادگی استفاده بهتر از توان جسمی خودش را پیدا کند. همچنین یک بازی هیجانی است که باعث تخلیه انرژی کودک میشود؛ البته به شرط اینکه همسایه پایینیتان، گوشش سنگین باشد یا به مسافرت دور دنیا رفته باشد!


  [h=2]آموزش بازیهای ساده برای کودکان[/h]
  بازی سوم: اگه گفتی این چیه؟

  مواد لازم: یک کیسه پارچهای ضخیم، تعدادی لوازم خانه یا اسباببازی

  گروه سنی: چهار تا شش سال  بازی، نوبتی انجام میشود. کسی که کیسه را به دست دارد، از اتاق بیرون میرود و یک شئی را داخل کیسه قرار میدهد. نفر دوم باید با لمس کردن آن شئی، ماهیت آن را تشخیص دهد.

  کسی که توانست شئی داخل کیسه را به درستی تشخیص بدهد، این بار باید شئی دیگری پیدا کند. با توجه به سن و قابلیتهای کودک، این بازی را میتوان تغییر داد. برای شروع، از اشیای ساده مثل شانه یا قاشق استفاده کنید. سعی کنید بازی را همراه با کودک، گام به گام، جلو ببرید و در اشیا، تنوع ایجاد کنید.

  اگر وقت بیشتری داشته باشید، میتوانید به جای کیسه، یک جعبه درست کنید و در بخشی از جعبه، سوراخی به اندازه یک دست ایجاد کنید و اشیا را داخل جعبه قرار دهید.

  میتوانید برای درست کردن و تزیین جعبه، از کودک کمک بگیرید. این بازی، به تقویت حس لامسه کودکان، کمک میکند.  [h=2]بازیهای ساده برای کودکان[/h]بازی چهارم: بازی با نی

  مواد لازم: یک بسته نی؛ بهتر است به رنگهای مختلف باشد

  گروه سنی: دو تا شش سال  نی، به دلیل شکل، رنگ و ماهیتش، برای کودکان، بسیار جالب توجه است. با نی، بازیهای مختلفی میتوان انجام داد که در اینجا، فقط یکی از این بازیها را معرفی میکنیم.

  تعدادی نی در دسترس کودک قرار بدهید و از او بخواهید که با استفاده از آنها، یک شکل بسازد. با قرار دادن یک قیچی در دسترس کودک، میتوانید اندازه نیها را تغییر دهید و به شکلهایی که با نی ساخته میشود، تنوع ببخشید. در مرحله بعد، با دادن چسب و مقوا به کودک، میتوانید از او بخواهید که اشکالی را که با نی میسازد، روی مقوا بچسباند.

  این بازی، برای تقویت هماهنگی چشم و دست و تقویت ماهیچههای کوچک در کودکان، مفید است.  پسرم، ۱۸ ماهه بود که از طریق یک کلاس، با نحوه بازی کردن با کودک زیر شش سال آشنا شدم و فهمیدم بسیاری از مشکلاتی را که با کودکم دارم، میتوانم با بازی کردن برطرف کنم.

  بازی، راهی بود برای ایجاد هیجان، نشاندن خنده بر لبهای ما و پیدا کردن یک زبان مشترک با کودکی که به زحمت میتوانست جملهای بگوید.

  از آن موقع تاکنون، بازیها، به ما کمک کردهاند که بسیاری از چالشهای پیش رو را با موفقیت بگذرانیم.

  بازیها به ما یاد دادهاند که چگونه با هم ارتباط برقرار کنیم. بازیهایی که برای این منظور، به کار بردهایم، بازیهای سادهای بودند که برای همه، قابل دسترس هستند.

  این بازیهای ساده، به من و پسرم کمک کردهاند که رابطه بهتری داشته باشیم. امیدوارم که برای شما و فرزندتان هم، همین لحظههای خوش را فراهم کنند.
   
  :
بارگذاری...
موضوعات مشابه
 1. *setare
  پاسخ ها:
  15
  نمایش ها:
  37
 2. elahe.m.a
  پاسخ ها:
  10
  نمایش ها:
  976
 3. elahe.m.a
  پاسخ ها:
  4
  نمایش ها:
  63
 4. zahra
  پاسخ ها:
  2
  نمایش ها:
  23
 5. elahe.m.a
  پاسخ ها:
  3
  نمایش ها:
  27
 6. elahe.m.a
  پاسخ ها:
  5
  نمایش ها:
  20
 7. elahe.m.a
  پاسخ ها:
  23
  نمایش ها:
  149
 8. anahid
  پاسخ ها:
  2
  نمایش ها:
  79
 9. anahid
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  58
 10. anahid
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  23