گردنبند مرغ آمین کرم گونه گذار و چاق کننده صورت مروارید کفی ژله ای افزایش قد ست کامل طراحی ناخن سالن اکسپرس سوتین فرم دهنده آه برا اسلیم لیفت ahh bra slim lift ساعت Gucci طرح عشق – طرح جدید لاک مخملی
 1. سلام به نیشام خوش آمدی با عضویت میتونی از امکانات کامل سایت استفاده کنی !

  برای ثبت نام کلیک کن !

شیوع جراحی عجیب بین بانوان ایرانی! لابیاپلاستی چه عوارضی دارد؟

شیوع جراحی عجیب بین بانوان ایرانی! لابیاپلاستی چه عوارضی دارد؟

 1. sheyda69

  sheyda69 عضو جدید

  تاریخ عضویت:
  ‏26/7/16
  سن:
  ارسال ها:
  3
  تشکر شده:
  2
  امتیاز:
  3
  جنسیت:
  زن
  شیوع جراحی عجیب بین بانوان ایرانی! لابیاپلاستی چه عوارضی دارد؟
  می‌گوید تمام چیز با بی‌محلی رو برگرداندن شوهرش شروع شد. اوایل دلایل این بی‌اعتنایی‌ها را نمی‌فهمید و حس می‌کرد پای زن دیگری در بین است. اما این داستان که خودش می‌گوید برای ش کم پر غصه نبوده، همان شبی شروع شد که با دیدن بی‌مکانی او، داد بی‌داد می‌کند و از رقیب ندیده و نشناخته‌اش حرف می‌زند. حرفی که ای کاش هیچ وقت نمی‌زد و خودش می‌گوید که کاش همسران انقدر با نیز آسان بودند که می‌توانستند بهبود دردهاینیز باشند.
  مینا می‌گوید: «همین‌که از سردی‌های اخیرش و رو گرداندن‌هایش پرسیدم آن را به زن دیگری ربط دآدم ، سرش را چرخاند گفت تو نمی‌توانی کمکی به من بکنی... بدنت زشت آویزان و سیاه است. اصلا لذتی که مرد از رابطه زناشویی می‏برد را من نمی‌برم... کاش فکری جهت نگه داشتن زندگی‌مان می‌کردی... چنانچه نمی‌شناختمت می‌گفتم شاید تا امروز هم‌خوابه خیلی ها بوده‌ای. حرف‌هایی که مثل آب یخ از سر صورتم پایین می‌ریخت. احتمالا جهت اولین بار بود که به دستشویی رفتم زل زدم به بدن خودم. دروغ نمی‌گفت ولی من بی‌تقصیر بودم.»
  دکتر می‏گوید که چاره ‏اش لابیاپلاستی یا همان جراحی پلاستیک بر روی لابیا (لب‏های اطراف واژن) است که می‏تواند به تنهایی یا همراه با واژینوپلاستی انجام شود. این جراحی می‏تواند بر روی لب بزرگ یا لب کوچک اعضا تولید مثل زن انجام شود. لابیاپلاستی اندازه شکل لابیا را تغییر داده می‏تواند آنها را کوچک‏تر کرده یا تقارن بین آنها را اصلاح نماید این عمل همراه عمل واژینوپلاستی؛ جراحی سفت کردن واژن‌هایی که به خاطر زایمان یا بالارفتن سن گشاد شده‌اند، انجام می‏شود.

  am.eirinika.gr_sites_default_files_couple_marriage_447616.jpg

  دردسرهایی که چندان به مکافاتش نمی ‏ارزد

  میترا اما شرایطش کاملا تفاوت دارد. او تازه جدا شده و این تصمیم هیچ ربطی به حرف‏ ها و جدل‏ هایش با همسر قبلی ‏اش ندارد. خودش می‏گوید: «اعتماد به نفسم را گرفته بود. رفیق نداشتم در روشنایی با همسرم رابطه داشته باشم. خودم بیشتر خجالت می‏ کشیدم.» اما هم اکنون که این کار را انجام داده نیز چندان از آن راضی نیست. می‏گوید: «بیش از حد غیرطبیعی کوچک شده به نظرمنیز اکنون هم از ریخت افتاده است. این‏که می‏ گویند این عمل روی حس آدم تاثیر دارد، درست نیست. به نظرم آن هایی که معتقد هستند رفیق داشتن و عشق و... در زناشویی اثر بیشتری دارد تا اعضا تناسلی، راست می‏ گویند.»

  ممنوعیت‏ های بعد از عمل جهت میترا، ۳ ماه نزدیکی نداشتن بوده که جهت او که تازه جدا شده بود، کار دشواری نبود. ولی این‏که در هر جا هر زمانی بخواهید دامن بپوشید، کمی کلافه‏ کننده است. اما حرف از آن روزها که می‏ شود چند بار خودش را به نشانه چندش شدن تکان می‏ دهد و می‏ گوید: «بعد از عمل تمام واژنم را تا ۲ روز پر از گاز استریل کردند که خون وارد رحم جاهای دیگر نشود. اما عادت ماهیانه نبودن از شرایط این چنین عملی است. ۲ روز تحمل سوند و بی‏ حمامی و درد کلی مکافات دیگر که حتی نمی‏ توانی در‏باره‏ اش با کسی حرف بزنی.» میترا که سال قدیم عمل کرده است، ۱.۵ میلیون بابت آن نرخ کرده . ولی خودش می‏ گوید نرخ این عمل هم اکنون ۳ میلیون شده است.

  همـواره پای یک مرد در بین است؟


  دکتر شمس (drshirinshams) کارشناس زنان، درمورد اثر این عمل در زن‏ها می‏ گوید: «به استثنای موارد ی که عمل جهت زنان واجب بوده و دلایل بهبود ی دارد، مثل عمل‏ های ترمیمی جهت نقص ‏های مادرزادی که واژن را بدشکل کرده و مانع از ادرار طبیعی، عادت ماهیانه یا عمل جنسی می‏ شود، تذکر به چنین موارد ی از طرف زنان بیشتر به علت اصرار همسران یا اعتماد به نفس نداشتن آنان است. این نکته را بارها به بیماران گفته‏ ام که جمع کردن بافت واژن از طریق عمل جراحی، الزاما باعث بالا بردن واکنش جنسی نمی‏ شود. بلکه برخي وقتها معکوس عمل کرده این حساسیت جنسی به درد منجر خواهد شد. بد نیست این را بدانیم که هیچ شکل معین ی جهت واژن و لب‏ های آن وجود ندارد که خانم‏ ها فکر می‏ کنند اعضا تناسلی‏ شان غیرطبیعی است.»
  عفو نت، تغییرات دائمی در حس ات، درد مستمر، زخم از شایع‏ ترین مشکلات ی است که احتمال دارد بعد از این عمل برای شخص به وجود بیاید. امری که گاه می ‏توان بی تن دادن به تیغ جراحی آن مساله را برطرف یا بهبود کرد. این کارشناس زنان می‏گوید: «تست اتی مثل کگل می‏تواند ضعف شلی عضلات واژن را بازبینی دهد تحریک جنسی را بیشتر نماید . خانم‏ ها خوب است به چنین شیوه‏ هایی روی آورند تا عمل کردن.»

  بیمه را فراموش بکنید

  با کلینیک که ارتباط می‏گیرم و از نرخ ‏ ها و مصرف از بیمه می‏پرسم، منشی می‏گوید: «بیمه‏ ها عمل‏ های واژینوپلاستی و لابیاپلاستی هر عمل زیبا یی و پلاستیک دیگری را که گزینش ی هستند ، پوشش نمی‏ دهند.» این در حالی است که با پیگیری از کلینیک‏ های دیگر متوجه شدیم، در موارد محدودی که این عمل‏ ها ضروری شمرده می‏شود، مثل بزرگ شدن لابیا در اثر مصرف زیاد تست وسترون، مشکلات مادرزادی یا ناراحتی‏ های مزمن، می‏توان از بیمه مصرف کرد. جراحان زیبا یی معتقد هستند این عمل جراحی می‏تواند بلافاصله بعد از زایمان یا بعد از آن انجام شده پزشک دهانه واژن را با زدن چند بخیه تنگ‏تر نماید . اما عمل تنگ کردن واژن (پرینورافی) یک نوع عمل جراحی ترمیمی محسوب می‏شود که هدف آن كم شدن سایز ورودی واژن است. که با انجام این عمل، مقاربت جنسی، یک ماه بعد از عمل توصیه می‏شود. دکتر مریم مهاجری می‏گوید: «این‏گونه عمل‏ها با بی‏هوشی عمومی یا بی‏حسی موضعی قابل انجام است و حدود یک ساعت طول می‏کشد. اصلاح ی بعد از عمل هم حداقل تا یک هفته طول خواهد کشید، اما مقاربتی نبایستی حداقل تا ماه اتفاق بیفتد.»
  زهرا که یکی از موارد عمل کرده این نوع جراحی زیبا یی است، می‏ گوید: «چیزی که به من نگفتند این بود که بعد از جراحی، کبودی، ورم، درد مدتی طول خواهد کشید. ‏ماه پیش از ازدواج تصمیم گرفتم برای بهتر شدن بدنم، لابیاپلاستی کنم. بهم گفتند تا ‏ماه دیگر می ‏توانی نزدیکی هم داشته باشی. اما یک‏ ماه بعد از عمل نه تنها هنوز ورم‏ ها از بین نرفته بود، بلکه قادر به نزدیکی نیز نبودم. از طرفی همسرم مدام شماتت‏م می‏ کرد که چرا چنین کاری کردم.»

  ورود دوشیزگان ممنوع

  سمیه علیزاده، کارشناس بانوان می‏گوید: «مونس پلاستی، واژینوپلاستی، هاپمنوپلاستی، لبیوپلایستی، افزایش G- spot، برداشتن پوست یا روکش کلیتوریس، فرونوپلاستی، پرینوپلاستی ... پیش از این رایج نبود هم اکنون با مد شدن انواع عمل‏های قشنگ یی مورد تذکر قرار گرفته است. بد نیست به این تذکر کنیم که تا سال ۲۰۰۰ در جهان تنها ۱۶۳ مورد جراحی لبیاپلاستی گزارش شده بود که ۳۶ درصد این جراحی برای زیبا یی و ۶۴ درصد به علت موارد لبـاس پوشیدن و درد انجام شده بود. هم اکنون این عمل‏ها چندان ربطی به بهبود ندارد. اکثرا حداقل سن برای انجام جراحی لبیاپلاستی ۱۸ سال است، در حالی که ما امروز شاهد مراجعه دخمل ان ۱۵ ساله‏ای هستیم که می‏خواهند این عمل را انجام دهند. جراحی که چندان برای افراد دوشیزه پیشنهاد نمی‏شود.»
  اما آنهایی که می بایست فعلا بی‏خیال این عمل شوند و کمی آن را به تاخیر بیندازند، بانوان باردار افرادی هستند که دچار بیماری ‏های بانوان شده‏اند. این افراد بهتر است اولویت را رعایت کرده و زایمان کرده بهبود کنند بعد سراغ جراحی بروند. ولی بیماران سیگاری هم احتمال دارد بعد از این عمل دچار چسبندگی و باز شدن زخم شوند. اما از فاکتورهای دیگری که می‏تواند خطر زخم شدن را {بیشتر شدن |افزایش دهند اختلالات کلاژن‏سازی دیابت است.
  روش‏ها یکی دو تا نیست. برای پول خرج کردن زیبا تر شدن، اما چنانچه عمل خوب یت‏آمیز باشد، روش‏های بسیار زیادی وجود دارد. یکی به همین دلیل ش‏ها سیـستم نخ است. فرزانه که چندان دل خوشی از اینروش ندارد می‏گوید: «این همان چیزی است که جهت لیفت صورت و بدن مصرف می‏شود. خب این حرفی بود که کمی مطمئنم کرد به آن تن دهم. جهت لیفت پرینه و واژن از نخ‏ها قابل جذب استفاده می‏شود و تاثیر آن تا اخر عمر در پرینه در صورتی که بیماران زایمان طبیعی نداشته باشد باقی می‏ماند. عمل کاملا سرپایی بود با بی حسی موضعی انجام شد. نیاز به بهبود آنتی بیوتیک تزریقی هم نداشت و تنها ۵ روز مصرف آنتی بیوتیک خوراکی کافی بود. گفتند باید ۴ تا ۶ هفته بعد از گذاشتن نخ نزدیکی نداشته باشم. اما با رعایت تمام این نکات بعد از اولین نزدیکی، نخ‏ها پاره شد و الان در نوبت دوم جراحی هستم. این‏بار می‏خواهم لیزر را امتحان کنم.»

  aimg.webmd.com_dtmcms_live_webmd_consumer_assets_site_images_r700be962504fe695d78cc44d3b39abdf.jpg

  انتها این خط کجاست؟

  دستگاه لیزر واژینال که از آن به عنوان تنگ کردن واژن بدون عمل جراحی مصرف می‏کنند، برای بهبود علائم یائسگی مثل خشکی واژن و سوزش و دردهای نزدیکی، تاثیر گذار است. همين طور اینشیوه برای بهبود بی اختیاری ادراری اضطراب ی که در خانم‏ ها بسیار زیادی شایع است کاربر د دارد بی‏ اختیاری ادرار را کاملا از بین می ‏برد افتادگی مثانه واژن را برطرف می‏ نماید . دکتر شیرین شمس، جراح زیبایی، در این‏ باره می‏گوید: «اینروش باعث روشن کردن رنگ دستگاه تولید مثل خانم‏ها جمع کردن و کوچک کردن لبیاها تنگ کردن کانال واژن می‏شود به طوری که قابل قیاس با عمل تنگ کردن واژن پرینورافی (ترمیم دستگاه تولید مثل خارجی خانم‏ها) است.» طول مدت عمل ۱۰ دقیقه است نیاز به مصرف مسکن بی‏حسی ندارد خبری از خونریزی نیست. اما بعد از این عمل بیمار خوب است ۵ روز آنتی بیوتیک موضعی یا خوراکی مصرف نماید . فرزانه می‏گوید: «این دومین جلسه است که جهت لیزر بهبود ی می‏ آیم. دکتر گفته ۳ تا چهار جلسه با فاصله هر دو تا چهار هفته باید این بهبود انجام شود. اشتباهی کرده ‏ ام که می بایست تا انتها ادامه‏ اش دهم چون با پارگی نخ ‏های لیفت وضعیت بدنم بدتر شده است.»
  اما انتها این خط کجاست؟ به اعتقاد روانشناسان تا زمانی که اعتماد به نفس فرد پایین باشد و نخواهد فرق ‏ های فردی با افراد دیگر را بپذیرد شاهد شیوع چنین جراحی‏ هایی خواهیـم بود . جراحی ‏های به اصطلاح قشنگ یی که تمام را یکسان کرده هویت فردی افراد را از آنها خواهد گرفت. چنین عمل‏های قشنگ یی جز آنکه تمام را شبیه هم نماید به شکلی که انگار از کارخانه بیرون آمده‏اند خاصیت دیگری نخواهد داشت. افراد بایستی عزت نفس و اعتماد به نفس را افزایش دهند تا هدف گلوله یکسان‏ سازی واقع نشوند.
   
 2. Sima_sa

  Sima_sa کاربر حرفه ای

  تاریخ عضویت:
  ‏11/12/15
  سن:
  ارسال ها:
  210
  تشکر شده:
  632
  امتیاز:
  93
  جنسیت:
  زن
  شیوع جراحی عجیب بین بانوان ایرانی! لابیاپلاستی چه عوارضی دارد؟
  خدا به دورTrolls Nysham (34)

  مملكت كه نيست، ديوونه خونس!
  Trolls Nysham (48)
   
بارگذاری...
موضوعات مشابه
 1. anahid
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  147
 2. anahid
  پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  62
 3. anahid
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  49
 4. anahid
  پاسخ ها:
  1
  نمایش ها:
  200
 5. *setare
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  58
 6. anahid
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  47
 7. *setare
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  161
 8. anahid
  پاسخ ها:
  2
  نمایش ها:
  219
 9. zahra
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  108
 10. anahid
  پاسخ ها:
  0
  نمایش ها:
  102